Dantų kanalų gydymas mikroskopu

  • Apie paslaugą
  • D.U.K.

Apie paslaugą

Endodontinis gydymas – specializuota odontologijos sritis, apimanti dantų šaknų kanalų gydymą, kurio prireikia pažeidus pulpą, vidinį minkštąjį danties audinį su nervų ir kraujagyslių tinklu. Uždegimas dantų šaknų kanaluose – labai skausminga ir pavojinga problema, kuri nepraeis savaime, todėl endodontinis gydymas yra būtina priemonė, siekiant išsaugoti danties gyvybingumą ir apsaugoti nuo infekcijos išplitimo į gretimus dantis, žandikaulio kaulą ar net kitus organus.

 

Siekiant geriausių rezultatų, atliekant endodontinį gydymą naudojame aukštos raiškos mikroskopą. Ši technologija mums leidžia efektyviai matyti net menkiausius pakitimus šaknų kanaluose ir padėti pacientams sudėtingais atvejais, kai įprastas endodontinis gydymas nebegelbsti.

Dantų šaknų kanalų gydymo procedūros iš jas atliekančio specialisto reikalauja aukštos kvalifikacijos, nuolatinio žinių tobulinimo ir išskirtinių kompetencijų.

Kaip šaknų kanaluose kyla uždegimas?

Pažeidimai pulpoje atsiranda dėl ilgalaikių patologinių procesų, tokių kaip negydomas ėduonis, prasidėjęs danties paviršiniuose audiniuose. Pažeidimus taip pat gali sukelti patirtos traumos, gilūs danties skilimai, netinkamai atlikti danties plombavimo ar protezavimo darbai. Visų šių procesų metu didėja danties audinių pralaidumas ir bakterijos bei mikroorganizmai pasiekia pulpą. Taip vystosi skausmingas ir grėsmingas uždegimas, keliantis pacientui nuolatinį diskomfortą ir pavojų sveikatai.

 

 

Endodontinio gydymo eiga

  • Įvertinama danties būklė, atliekama rentgeno nuotrauka ir sudaromas gydymo planas.
  • Pacientui atliekamas nuskausminimas. Galite būti užtikrinti, kad endodontinio gydymo metu nieko nejausite.
  • Suveikus medikamentams, pradedamas kanalų gydymas: atveriami šaknų kanalai, mikroskopu įvertinama jų būklė.
  • Pasitelkus specialius instrumentus, išvalomi šaknų kanaluose esantys infekuoti audiniai, mikroorganizmai.
  • Išvalyti kanalai hermetiškai izoliuojami plombine medžiaga.
  • Jeigu gydymo metu prarandama daug danties masės, gali būti reikalingas danties protezavimas.