Kaip elgtis po breketų užklijavimo?
- Skausmas yra normalu pirmąsias dienas.
Po breketų uždėjimo gali pasireikšti skausmas/diskomfortas, ypač pirmosiomis dienomis po procedūros. Rekomenduojame vartoti nereceptinius skausmą malšinančius vaistus, tokius kaip ibuprofenas, pagal gydytojo ar vaistininko rekomendacijas. Šie vaistai turėtų sumažinti skausmą. Diskomfortas ir dantų jautrumas gali tęstis iki savaitės ar net kelių.
-
Naudokite ortodontinį vašką.
Ortodontinis vaškas dažniausiai naudojamas kaip apsauginė priemonė dedama ant breketų, kur jaučiamas dirginimas ar sužeidimas. Vaškas padeda sumažinti trintį tarp breketų ir minkštų audinių burnoje, tokių kaip lūpos ir skruostai. Kaip naudoti? Tiesiog paimkite mažą gabalėlį vaško, sušildykite jį tarp pirštų, suformuokite burbuliuką ir uždėkite ant breketo, kuris dirgina mikštuosius audinius. Prieš valgant ar valantis dantis vašką nusiimkite. Jei ortodontinio vaško neturite, galite naudoti paprastą vatos diskelį.
-
Venkite kietų ir lipnių maisto produktų.
Po breketų uždėjimo svarbu vengti kietų ir lipnių maisto produktų, kurie gali sugadinti breketus arba kuriais gali aplipti breketas. Kaip pavyzdžiui: kieti riešutai, karamelė, kieti saldainiai, morkos, kepta duona. Jei norite valgyti kietesnį maistą, jį reikėtų susismulkinti peiliu, smarkiai kandant breketas gali nulūžti.
-
Svarbu tinkama burnos higiena.
Po breketų uždėjimo dar svarbiau laikytis geros asmeninės burnos higienos nei anksčiau. Pacientas turėtų valytis dantis bent du kartus per dieną, naudodamas tinkamą šepetėlį, specialų siūlą (vadinamą Super floss) arba tarpdančių šepetėlius, kad pašalintų maisto likučius nuo breketų ir aplink juos.
Ką daryti, jeigu...?
-
Prisitaikykite prie naujų pojūčių.
Po breketų uždėjimo pacientai gali patirti įvairių naujų pojūčių, tokių kaip diskomfortas, nepatogumo jausmas, dantų jautrumas, burnos sausumas ir kt. Dauguma žmonių įprastai pripranta prie breketų per kelias savaites ir šie pojūčiai palaipsniui mažėja.
-
Kaip elgtis, jei atsiklijavo breketas?
Jei jis trukdo ir sukelia diskomfortą – pabandykite atsargiai jį nuiimti. Prie lanko jis tvirtinasi gumyte arba plona metaline vielute (ligatūra), tad nuėmus gumytę arba atsukus ligatūrą, breketas nusiims nuo lanko. Breketo neišmeskite, kai kuriais atvejais jį galima priklijuoti dar kartą kito vizito metu. Jeigu atsiklijavęs breketas netrukdo, o tik sukasi aplink lanką – palikite jį. Neišsigąskite – gydymas nesustoja dėl nukritusio breketo. Kreipkitės į savo gydytoją ortodontą.
-
Duria lanko galas ar kitos ligatūros?
Pabandykite lanką patrumpinti nukirpdami jo galą žirklutėmis ar turimomis replėmis. Naudokite ortodontinį vašką. Galite pabandyti metalinę vielutę (ligatūrą) užlenkti naudojant pieštuko trintuko galą. Kreipkitės į savo gyd. ortodontą.
-
Lankas išsinėrė iš paskutinio breketo?
Pabandykite pincetu ar mažomis replytėmis atsargiai įverti jį į breketo vamzdelį. Jeigu nepavyksta ir likęs ilgas lankas duria, nukirpkite jį arba naudokite vašką. Kreipkitės į savo gyd. ortodontą.
-
Nukeltas vizitas pas gyd. ortodontą?
Įvestas lankas veikia ilgai mažesnėmis jėgomis, todėl gydymas nesustoja. Kito vizito metu, gydymas bus tęsiamas toliau.
-
Pasibaigė elastikai?
Susisiekite su klinika telefonu arba Facebook paskyroje ,,Danės odontologijos klinika”. Jeigu nežinote, ar vis dar reikia juos nešioti, taip pat susisiekite su mumis.