Kaip elgtis pradėjus nešioti dantų tiesinimo kapas?

  • Skausmas yra normalu pirmąsias dienas.

Pirmąsias kapų nešiojimo dienas gali pasireiškti skausmas/diskomfortas. Rekomenduojame vartoti nereceptinius skausmą malšinančius vaistus, tokius kaip ibuprofenas, pagal gydytojo ar vaistininko rekomendacijas. Šie vaistai turėtų sumažinti skausmą. Diskomfortas ir dantų jautrumas gali tęstis iki savaitės ar net kelių. 

  • Diskomfortas.

Kapų nešiojimo metu galimi būti jaučiamas diskomfortas. Iš pradžių skruostus gali dirginti esantys atačmentai (plombos), esant dideliam diskomfortui galima už skuosto užsikišti paprastą vatos diskelį. Jeigu braižo ar dantenas dirgina kapos kraštas – gali padėti ortodontinis vaškas, kapos kraštą galite nugludinti naudojant nagų dildę bei minimaliai pakirpti naudojant manikiūrines žirklutes. Kaip naudoti ortodontinį vašką, jeigu tokio prireiks? Tiesiog paimkite mažą gabalėlį vaško, sušildykite jį tarp pirštų, suformuokite burbuliuką ir uždėkite ant kapos krašto, kuris dirgina mikštuosius audinius. Prieš valgant ar valantis dantis vašką nusiimkite.

  • Prisitaikykite prie naujų pojučių.

Kapų nešiojimo metu pacientai gali patirti įvairių naujų pojūčių, tokių kaip diskomfortas, nepatogumo jausmas, jautrumas, apsunkintas kalbėjimas, didesnis seilių kiekis ar burnos sausumas ir kt. Dauguma žmonių įprastai pripranta per kelias dienas ar savaites ir šie pojūčiai palaipsniui mažėja. 

 

Bendros rekomendacijos.

  • Kapų nešiojimas.

Siekiant gerų rezultatų, labai svarbu kapas nešioti bent 22 valandas per parą. Tik taip galima užtikrinti gydymo efektyvumą. Kapas išsiimti rekomenduojama tik valgant, valantis dantis, ar geriant įvairius gėrimus, išskyrus vandenį. Dažantys maisto produktai nudažys ir kapas, o vartojant labai šaltus ar karštus gėrimus – kapos gali deformuotis.

  • Panaudotas kapas privaloma išsaugoti.

Rekomenduojama panaudotas kapas dėti į joms skirtą maišelį ir sekančio vizito metu atsinešti visą kapų rinkinį su savimi.

  • Išsiėmus kapas jas laikykite specialiai tam skirtoje dėžutėje

Nedėkite kapų į kišenę, ant stalo, nevyniokite į servetėlę, kadangi tokiu būdu jos gali lengvai pasimesti ar sulūžti.

  • Kapų porų keitimas

Kapų poras būtina keisti kaip nurodė gydytojas, sekti kapų eiliškumą ir jokiu būdu nepraleisti nei vienos kapų poros.

  • Kapų užsidėjimas ir nusiėmimas

Užsidėti kapas pradėkite nuo priekinių dantų, užsidedant kapas – nekąskite. Nuiminėkite kapas pirmiausia nuo galinių krūminių dantų. Užsidėjus kapas labai svarbu įsitikinti, kad jos pakankamai gerai prigludo prie dantų paviršių. Užsidėjus kapas, neturi likti tarpelio tarp danties ir kapos. Paspauskite pirštais kramtomuosius dantų paviršius arba tam naudokite silikoninius kramtukus.

 

 

 

 

 

 

 

 

Burnos ertmės priežiūra.

  • Svarbu tinkama burnos higiena.

Pradėjus nešioti dantų tiesinimo kapas dar svarbiau laikytis geros asmeninės burnos higienos nei anksčiau. Pacientas turėtų valytis dantis bent du kartus per dieną, naudodamas tinkamą šepetėlį ir tarpdančių šepetėlius ar dantų siūlą. Ant švarių dantų dedamos tik švarios kapos, tad jos turi būti taip pat kruopščiai išvalytos.  Po valgių ar užkandžiavimų patartina dantis išsivalyti dantų pasta ir šepetėliu, jei tokios galimybės nėra, tuomet bent jau prasiskalauti burną vandeniu ar skalavimo skysčiu.

 

Tiesinančių kapų priežiūra.

  • Kapų priežiūra.

Kapas kasdien rekomenduojama išsivalyti naudojant minkštą dantų šepetėlį ir švelnią dantų pastą, neturinčią abrazyvių dalelių (aliuminio oksido, kalcio karbonato, kalcio fosfato), kurios dažnai būna balinamųjų dantų pastų sudėtyje. Tuomet nuplauti po vėsiu tekančiu vandeniu. Jokiu būdu kapų plovimui negalima naudoti karšto vandens, nes tai gali įtakoti kapų formos pokyčius. Kapų valymui galima naudoti ir specialius dezinfekcijos tirpalus.

  • Mityba.

Kadangi valgant kapas būtina nusiimti, mitybos įpročiai gali išlikti beveik nepakitę. Po valgių ir užkandžiavimų kapas reikia nuplauti po vėsiu tekančiu vandeniu, taip pat išplauti ir kapų laikymo dėžutę. Su kapomis negalima kramtyti jokių maisto produktų taip pat negalima kramtyti gumos. Valgant labai kietą maistą, atsiranda rizika nukristi atačmentui (plombai).

  • Gėrimai.

Galima gerti tik vėsų vandenį, karšti gėrimai gali išprovokuoti kapų formos pokyčius, pigmentuoti, cukraus turintys gėrimai gali įtakoti kapų skaidrumo praradimą.

  • Rūkymas.

Rūkymas gali įtakoti kapų spalvos, elastingumo pokyčius, todėl rūkyti su kapomis negalima.


 

+370 684 77773Skambinti
Siųsti užklausą
Danės klinika